FT8 moduliacija

Iš Ham Radio LT.
Pereiti į navigaciją Jump to search
Darbas FT8 programoje WSJT-Z

FT8 moduliacija - skaitmeninis ryšių užmezgimo būdas radijo mėgėjiškuose diapazonuose. Iš principo tai FSK moduliacijos rūšis, kuri autorių Joe Taylor, K1JT, ir Steve Franke, K9AN buvo sukurta 2017 metais kaip darbo rūšis, kuri itin atspari signalo ir triukšmo santykiui (iki -20dB). Per pora metų nuo FT8 sukūrimo ši darbo rūšis tapo populiariausia skaitmenine moduliacija.

Savybės

FT8 darbo rūšis yra tiksliai sinchronizuojama laike ir jos perdavimo intervalai yra 15 sekundžių trukmės. Per 15 sekundžių perduodami 77 bitai informacijos, todėl šios informacijos pakanka perduoti apie 13 simbolių - šaukinį ryšio užmezgimui, apytikres koordinates ir kvietimo tipą (pvz. CQ).

Dirbant FT8 moduliacija būtina kompiuterio laiką sinchronizuoti bent 1 sekundės tikslumu. FT8 protokolas leidžia laikrodžio paklaidas iki 1-2 sek, tačiau jei korespondento laikrodis taip pat netikslus, ryšys su korespondentu gali nepavykti dėl 1 sekundės skirtumo.

Programinė įranga

  • WSJT-X - populiariausia atviro kodo programinė įranga, sukurta K1JT ir K9AN.
  • WSJT-Z - modifikuota WSJT-X, turinti galimybę dirbti eteryje automatiškai ir filtruoti atliekamus ryšius.
  • Su tam tikromis FT8 protokolo modifikacijomis (ilgesnės žinutės, platesnė dažnių juosta, etc.) galima dirbti programų MSHV ir JS8call pagalba.

Nuorodos

https://www.g4ifb.com/FT8_Hinson_tips_for_HF_DXers.pdf - FT8 operavimo gidas (84 psl.)