WSJT-Z

Iš Ham Radio LT.
Pereiti į navigaciją Jump to search

WSJT-Z yra atviro kodo programa, skirta darbui eteryje skaitmeninėmis rūšimis FT8, FT4, JT* and WSPR. WSJT-Z yra programos WSJT-X klonas, kuris palaiko mažiau darbo rūšių (moduliacijų), bet papildomai turi keletą naudingų funkcijų, tokių kaip šaukinių filtravimas, automatinis kvietimas ir atsakymas bei QRZ.com integracija. Šios programos autorius yra SQ9FVE.

Diegimas ir konfigūravimas

Ši programa diegiama kaip ir WSJT-X bei yra suderinama su WSJT-X anksčiau išsaugotais nustatymais.

Funkcijos dirbant FT8

Automatinis CQ kvietimas

Pažymėjus kairėje apačioje varnelę "Auto CQ" programa automatiškai kvies CQ kas antrą FT8 kvietimo ciklą. Pažymėjus "Auto Call" programa automatiškai atsakinės visoms CQ kviečiančioms stotims, kurios nepatenka į programoje nustatytus filtrus. Jei kviečiama stotis neatsako į kvietimą per nustatytą laiko tarpą ("watchdog"), skiltyje "Ignore" įjungus nustatymą "Auto ignore" ji įkeliama į ignoruojamų stočių sąrašus.

Filtravimas

WSJT-Z turi du filtravimo režimus: sąlyginis filtravimas ir filtravimas pagal prefiksą/šaukinį. Visam filtravimui apskritai turi būti įjungtas nustatymas "Filtering" dešiniame programos lange (paveiksėlyje pavaizduotas žalia spalva).

Skiltyje "Filtering" galima pagal tam tineatsiliepti į stočių kvietimus, su kuriais jau buvo užmegztas ryšys anksčiau, arba jei su šia DXCC, žemynu, kvadratu, CQ zona ar ITU zona taip pat jau buvo užmegztas ryšys. Tie patys nustatymai galioja ir kiekvienam diapazonui atskirai.

Filtruojant pagal prefiksus skyrelije "Prefixes" galima nurodyti, į kokių prefiksų kvietimus galima neatsiliepti. Tai naudinga norint išvengti ryšių su nepageidaujamomis DXCC, pavyzdžiui nurodant konkrečiai, kokiame diapazone kokie prefiksai turėtų būti ignoruojami, pvz.:

160m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
80m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
60m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
40m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
30m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
20m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
17m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
15m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
12m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
10m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M
6m:D0,D1,U1,R,UA,UB,UC,UD,UF,UG,UI,UH,EU,EV,EW,XY,XZ,YV,YW,YX,YY,4M

Automatinis diapazonų keitimas

WSJT-Z programa gali automatiškai keisti diapazonus priklausomai nuo paros laiko ir taip pat automatiškai keisti tarp "Auto CQ" ir "Auto Call" darbo režimų. Skyrelyje "Others" galima nustatyti, kurią valandą programa persijungs į tam tikrą diapazoną.

Nustatymas "Mode Switching" turi du laukelius kiekvienam režimui, kurie nurodo a) kiek kvietimo iteracijų pageidaujama tam tikrame cikle, b) kurioje iteracijoje šiuo metu programa yra. Kai iteracijų skaitliukas pasiekia 0, programinė įranga pereina į kitą darbo režimą, iš "Auto CQ" į "Auto call" ir atgal.

Įjungtas nustatymas "Treat 73's as CQ" leis programai sutaupyti vieną kvietimo ciklą ir kvies stotis iš karto, kai tik jos užbaigs ryšį su "73", nelaukiant CQ kvietimo.

Išorinės nuorodos